#1822 PISTOLET THOMPSON 1928A1 LEND&LEASE KAL. 45ACP

thompson 1928a1

CENA: 6 000 zł

#1822 Pistolet samopowtarzalny Thompson 1928A1 kal.45ACP. Produkcja Auto Ordnance. Klasyka w każdym calu. Piękne oznaczenia fabryczne.

Egzemplarz przerobiony na ogień wyłącznie samopowtarzalny - dostępny na zezwolenie do celów kolekcjonerskich, sportowych, szkoleniowych. Przeróbka jest dokonana z maksymalnym zachowaniem walorów kolekcjonerskich - na zewnątrz nie ma żadnych widocznych śladów, żadnych spawów ani kołków. Nawet skrzydełko przełącznika ognia nadal można przestawiać w oba położenia. Brak obcych oznaczeń- wyłącznie oznaczenia fabryczne z epoki - np. GEG - stemple inspektora jakości w Auto Ordnance (George E. Goll). 

Oferowany egzemplarz został dostarczony w okresie II wojny światowej do ZSRR - w ramach programu Lend&Lease. Po wojnie, otrzymane od USA Thompsony, wraz z ogromnymi ilościami broni zdobytej na III Rzeszy - zostały zmagazynowane przez Sowietów. Poniżej przedstawiamy zdjęcia jednej ze skrzyń zawierającej 10 sztuk Thompsonów 1928A1. Pochodzą z magazynów poradzieckich - a konkretnie ze słynnych składów w Artiemowsku (po 1992 Ukraina). Skrzynka wykonana została specjalnie na ten model broni. Ostatni raz broń była przepakowywana w roku 2013 - o czym świadczy umieszczona wewnątrz metryka - wydrukowana również specjalnie dla peemu Thompson. 

Stan: broń przeszła w ZSRR remont, polegający głównie na zaoksydowaniu jej na nowo. Egzemplarz oferowany tutaj posiada widoczne w niektórych miejscach wżery - które musiały powstać na skutek nieprawidłowego składowania. Niektóre miejsca zostały podmalowane zwykłą farbą - która schodzi pod palcem. Nie usuwamy tego, chcemy bowiem, by broń dotarła do klienta w nienaruszonym stanie. Przewód lufy - lustro - idealny.

W komplecie:

1) 6 x magazynek 20 nabojowy

2) 1 x wycior mosiężny

4) 1 x oliwiarka

5) 1 x oryginalny klucz

Całe wyposażenie jest produkcji amerykańskiej i było przechowywane na spodzie skrzyń transportowych.

Film ze strzelania jednym z naszych Thompsonów: https://www.youtube.com/watch?v=2DQFJ3-GwHw&feature=em-upload_owne

BROŃ DOWOZIMY NA TERENIE CAŁEGO KRAJU - RAZ W MIESIĄCU